Archive for February, 2011
Jag vaknade upp med lätt panik i morse. Fastän jag ju vet att det här inte är något misslyckande, inget som man egentligen behöver ta så himla hårt. Jag blir mer och mer säker på att det här inte kommer att kunna funka. Denna morgon (när han sov) kom jag på tre anledningar:
1. Det praktiska. Han vill/kan inte jobba, orkar nog inte med en process då vi ska flytta ihop och fixa alla papper och är fixerad vid sina egna hobbies. Att sköta ett hem tar mycket tid och energi, det kräver vilja! Det är enda sättet är att ta itu med saker.
2. Glappet mellan oss. Inte i intelligens, för han är mycket intelligent. Men han har inte gjort hälften av det jag hunnit med i mitt liv. Jag har rest massor, nästan varit i fler länder än jag kan minnas, köpt en bostadsrätt och aktiefonder, bott ihop med en kille, bott utomlands, gått på universitetet, gått massa kurser, startat eget företag m.m. Allt detta medan han spelat tv-spel och knarkat. Det låter fruktansvärt taskigt att säga så men jag märker av det. Dessutom inser jag att jag nog kommer få vara den som tar hand om praktiska grejer som gäller det viktiga i livet.
3. Jag hatar, verkligen HATAR att tycka så jäkla synd om honom hela tiden. Jag behöver inte göra det såklart, men jag kan inte hjälpa det. Så mycket skit han har varit med om. Knark (ja, han var riktig missbrukare förut, av vilket preparat törs jag inte skriva), skador, vänner som tagit livet av sig, flickvän som dog. Jag klarar inte att se bilder på honom som barn när jag tänker på allt detta. En kille som haltar hela tiden, knappt kan gå rakt och jämrar sig när han tar sig upp för trappor. Missförstå mig inte, jag känner inte alls att jag borde vara med någon som är frisk eller att han är en andra gradens människa p.g.a. detta, utan det har mer med mig att göra. Jag har inte heller haft det så lätt så jag orkar inte konfronteras med hans problem, jag vill lägga jobbiga saker bakom mig!
Visst känns det tungt att redan nu ha de här tankarna. Att tänka positivt har inte gått men jag inser också att det kanske inte är så konstigt. Jag var ju på rätt väg och nu vill jag att det ska vara slut på det kämpiga. Jag vill inte ha fler problem och han är tyvärr ett. Anledningen att jag satt mig i den här sitsen till att börja med är att jag blivit uttråkad och är livrädd att bli som vissa andra vänner med svenssonliv och ungar så därför söker jag efter spänning på detta sätt. Men denna äventyrlighet urartar lätt.
Fest igår hemma hos ett sådant där riktigt snyggt par, ni vet, i en lyxig villa. Jag hade på mig min nya festklänning. Min kusin köpte den till mig. Jag tror hon kunde se hur fin jag kände mig i den när jag provade den, lite blyg över hur bra den passade. Det är en ganska kort, men inte för kort klänning med smala axelband och tyget är liksom sytt omlott och skrynkligt vilket framhäver former skitsnyggt. Sååå glad var jag!
Hampus och jag var kärvänliga mot varandra hela kvällen och pussades och kramades mycket. Jag dansade för honom där han låg i soffan nästan hela tiden (han är ganska illa däran tyvärr, så inget dansande för hans del). Jag tryckte röven mot honom och sjöng sista raderna i Natasha Bedingfields “These words” i hans öra så ingen annan hörde. Vi festade och hade kul helt enkelt.
Sedan hade jag ett snack med Diana (en tjej jag för övrigt gärna skulle hångla lite med). “Vad skönt att Hampus äntligen träffat en bra tjej. Det känns som om han alltid varit med tjejer som inte behandlat honom väl,” sa hon. Precis då gick Hampus ut för att röka en feting med sin polare. “Det där…” sa jag till Diana. “Det där beteendet kommer göra att jag en dag ger honom en smäll på käften. Han röker ju hela tiden!” Så mycket för att behandla någon väl… Hon lade handen på min axel. “Det är inte kul att han håller på så där, men tyvärr går det inte att ändra på människor.” Alltför sant, kära Diana, alltför sant…
Idag låg vi mest i sängen länge och försökte sova bort lite baksmälla. Hampus’ mamma spelade musik pisshögt så det gick inte direkt att få någon lugn och ro.
Helt plötsligt kom Felix, som kört oss hem och sovit över, in i vårt rum. Han blev förvånad över att vi fortfarande låg i sängen och satte sig på en stol och stirrade. Hampus var inte särskilt social så Felix fattade vinken och gick ganska snart. Men innan han stack gick han fram till oss i sängen och gav oss en hård kram medan vi låg där. Helt nakna var vi under täcket och han bara “grrrrrrrr!” mosade oss med sin enorma kroppshydda och lade därefter av en rap.
Vi borde verkligen gått upp efter det men istället hade vi lite sex, bl.a. 69:an som man ju inte kommer ifrån när man är med honom! Som vanligt försvann hans pungkulor in i magen. “Smek min tomma pung!” fnissade han. Verkligen konstigt att det blir så. Vi har funderat på om det är därför hans sperma inte verkar vara av den bästa kvalitén. Uppe i kroppen är det ju varmare än nere i pungen, kanske för varmt?
Jag var på ytterst dåligt humör idag av någon anledning. Det mesta berodde på en störande liten röst som upprepade i mitt huvud gång på gång: “Det kommer inte att funka, det kommer inte att funka!” Jag kände det helt plötsligt. Det var som en blixt som slog ner i mig och gjorde mig medveten. För hur ska hans liv någonsin kunna lösa sig? Jag visste inte att det var så här illa. Jag har inte skrivit det tidigare men han bor med sina föräldrar. Och har blivit löjligt bekväm med det. Maten serveras i köket och han behöver bara gå dit för att hämta den. Inga räkningar att betala. Och attityden… Nu när jag träffar honom igen så kommer jag på sådant jag hade glömt. Som att det är sjukt svårt att föra en normal diskussion med honom. Han pratar osammanhängande och ger olika svar på samma fråga, han ändrar sig, han slingrar sig!
Jag tror inte vi vill samma sak. Det här kanske låter galet men jag tror att han vill ha det så här som han har det. Eller, han är i alla fall inte villig att göra den ansträngning som skulle krävas för att ta sig ur det. Det är samma sak som att en massa ungar vill bli popstjärnor, men de vill inte lägga ner tid på att lära sig om musik eller jobba hårt för att promota sig själva eller dansa efter någon annans pipa för att skaffa viktiga kontakter, nej, stekta sparvar ska helst flyga rakt in i munnen på dem och allt ska göras på ens eget sätt, annars kan det vara. Men livet funkar sällan så.
Sen allt detta rökande. Jag förstår att han har ont, men jag tycker ändå det är störande. Jag tror jag vet hur jag skulle kunna få honom på fötter, fixa ett fungerande liv åt oss båda, men idag var det som om det sakta gick upp för mig att: “Nej, han vill nog inte det!” Och är det något jag lärt mig av att tidigare ha bott med en alkoholist så är det att man inte kan hjälpa en vuxen människa upp ur skiten förrän den själv vill det.
Idag tog vi en promenad runt i kvarteret där han bor. Det var rätt så kallt så jag tjatade på honom att han skulle ta på sig ett par stövlar som jag köpt åt honom när han hälsade på mig så han inte skulle paja sina skor. Han gnällde och ville inte ha dem på sig. Påstod att han inte kan gå ordentligt i dem och att hans fötter pajas. Tänk att aldrig ha haft stövlar! Någonsin! Han är som en sån där kille som man pekade på i mellanstadiet och viskade: “Kolla, där går en som försöker visa sig ball!” Eller fast kanske inte. Kommer ni ihåg att jag berättade att han råkat ut för en olycka med sin motorcykel? Grejen är att han har en motorcykel men den har han inte tydligen använt på nästan tio år. Så när han sa “hojen” trodde jag han menade den, men det visade sig att han menade en sparkcykel! Jag höll på att garva ihjäl mig! Alltså, det är ju jättehemskt att han förvärrade sin gamla skada och allt det men att jönsa runt på en sådan där och med sin mössa med öronlappar… jag kunde inte låta bli att skratta.
Gissa vad vi har gjort annars idag då? Myst och haft sex såklart. Vi körde en skön sexställning som är vår favorit. Det är när han ligger på sidan och har mitt ena ben bakom huvudet och det andra ovanpå hans höft. Mmm, den kör vi ofta och den är schysst för då har man så fin utsikt över kuken. Sen körde vi missionären och då stödde han sig på en hand medan han höll i pungen med den andra och drog kuken in och ut. Jag fattar inte hur han pallar att göra sådant där nu när han har så fruktansvärt ont och knappt kan röra sig men han kanske får någon sorts kick av att ha sex och blir tillfälligt avtrubbad. Han är så kreativ så det är läskigt, så… intelligent i sängen.
Men sen blev han slak som han redan blivit ett par gånger sedan jag kom hit och jag blev sur. För första gången i hela mitt liv när en kille slaknat började jag tjura. “Du kanske har rökt för mycket och pajat kuken!” sa jag till honom. “Om du fortsätter så kanske du blir impotent!” Han bara skrattade. “Kom igen, vi har ju gjort det massor sen du kom hit, den har inte fått chans att återhämta sig!” Kanske har han rätt men jag blir ändå lite skrämd när han slaknar mitt när man håller på för så har det aldrig varit förut.
Idag har vi haft presentutdelning för att fira ett år tillsammans. Han hämtade en liten ask med en rosa ros på och den innehöll tre fina smycken. Ett halsband med en labradorit som hade tre ränder som skiftade i olika färger beroende på ljuset, en ring i silver med en oval jadesten – den var väldigt stilren och enkel och jag gillade den verkligen och slutligen en lite mindre ring med en sten som var grön, glänsande, genomskinlig och såg ut som en skarabé. Jag blev nästan rörd att han hade gått iväg och valt ut dessa saker speciellt åt mig så att de verkligen skulle passa (det är svårt att hitta ringar till mig). Sen tog han även fram ett armband gjort helt av hematiter. Jag kände mig helt överöst av vackra saker.
Efter detta kändes det nästan pinsamt att ge honom penisringen som jag beställt från Lustjakt. Han höll dessutom på att få en hjärtattack när jag förklarade att ja, kuken skulle in genom det där jättelilla hålet. “Den kanske mördar den! Om vibratorn hamnar så här så kanske kuken kvävs! Den kanske dör!” utbrast han smått förfärat. Han undersökte den noga och vände och vred på den. “Alltså, det finns ju inga som helst instruktioner. Ska kuken in så här… eller kanske i det här pyttelilla hålet på baksidan? Och vad gör man med vibratorn, ska den hänga så här eller vad?” Jag tog ringen och satte den runt tårna så att vibratorn pekade ner mot foten. “Jag tror faktiskt den ska vara så här!” “Hahaha, vad fånig du är!” Ja, jag kände mig onekligen knäpp. Här fick jag vackra ringar och halsband och armband och så ger jag honom en jävla kukring! Som förmodligen kommer att strypa hans penis!
På morgonen idag när vi knullade sa Hampus plötsligt: “Jag kan inte komma, jag är så kissnödig.” Jag bara skrattade och skickade iväg honom till toaletten. Han kom tillbaka in i rummet ganska snart och började kela som en katt. Han liksom slingrade sig runt mig, helt mjuk i kroppen. “Vill du ha en avsugning?” frågade jag och han viskade “Aaaa,” och fnissade tyst. Det slutade med att han kom över mina bröst och nästan i håret. Han bad om ursäkt med len och pipig röst och gick och hämtade papper som han försiktigt torkade av mig med. Han är så het att jag dör men jag försöker att inte alltid visa att jag tycker det. Hela hans väsen är liksom sexigt fast han inte försöker vara det. Han är så mjuk men ändå så otroligt manlig. Inombords blir jag som en vild hund som vill flåsa och dreggla över hans fantastiska gestalt, men utåt visar jag mig sval, om än långt ifrån avvisande.
Innan vi somnade igår pratade vi om filmer. Vi har alltid snackat skitlänge innan vi somnar under den tid vi varit tillsammans. Mmmm hade glömt denna bit med att vara kär! Ligga och prata halva nätterna och inte vilja sluta.
Jag minns det som om vi hade sex innan vi somnade också men jag kommer faktiskt inte riktigt ihåg! Jag kommer bara ihåg att han sa: “Du gör så sexiga miner!” Haha, jag är helt borta när jag är med honom. Allt flyter ihop till en underbar, salig gröt.
När vi lagt oss i sängen började vi kramas, hårt, som om vi ville komma närmare varandra än vad som var möjligt. Det nästan sved i kroppen och vi gnydde båda till av den sköna smärtan som spred sig. Jag skrattade till när jag påmindes om hur irriterande det kan vara att ha två armar när man hånglar. Den understa är alltid i vägen! Man får lust att bita av sig den som i uttrycket “coyote ugly”. En detalj jag alltid förtränger i mina sexfantasier.
Så knäppte han äntligen upp min BH med en hand, nästan omärkbart, precis som han gjorde den allra första gången vi hade sex. Han smekte mig och det var det skönaste jag känt. Vi log hungrigt mot varandra och andades häftigt. Det var så ovant att se honom med skägg och känna det mot mitt ansikte och kropp. Jag tog mina fingrar och drog dem försiktigt genom hans svarta, sträva ansiktshår. Var det verkligen han, min Hampus under allt det där burret? Men han var söt ändå såklart.
Så kunde vi inte hålla oss längre. Han tog kommandot och la mig på rygg i missionärsställning. Sen lyfte han upp mina höfter och satte sig liksom på knä med kuken fortfarande inne i mig. Så började han skaka och hoppa i sängen. Han var redan kreativ! Han har aldrig gjort så förut men det var hur skönt som helst och jag började skrika och skratta om vartannat. Han skrattade också medan han andades häftigt. Jag älskar när man skrattar för att det är så skönt! Det är som att vara hög av lycka och att dela det med någon annan… det är som att flyga!
Vi övergick till att suga och slicka varandra. Vi visste inte riktigt vad vi skulle ta oss till, så kåta och lyckliga var vi. Jag red honom sen och han svor och svor. Då vet jag att det är bra.
Jag minns inte hur det slutade men det var fantastiskt och det var som om jag kom in i andra andningen. Det här kommer aldrig funka när man blir 50! tänkte jag. Vara vaken två dygn i sträck och sen knulla järnet! Men än så länge så.
Nu är jag hos Hampus. Resan hit var verkligen utmattande men nu är jag på plats i La-la-land och efter att ha vilat upp mig är jag redo för nytt bloggande.
Min kusin körde mig till flygplatsen och bjöd mig sedan på en macka på restaurangen. Det hade hon sett fram emot och av någon konstig anledning var jag faktiskt lite hungrig trots att det var tidigt på morgonen och jag inte sovit på hela natten.
Vi började prata om att jag tänkt att det var lika bra att antingen gifta sig under vistelsen eller åtminstone börja planera seriöst för det. Annars kan vi lika gärna göra slut. För det blir så mycket hattande annars och då vi har det här avståndet måste vi bestämma oss snabbare än vad man vanligtvis måste. Jag berättade att jag hade tre krav för att det skulle bli av:
1. Han måste tänka ut en plan för hur han ska kunna få ett jobb.
2. Han måste gå med på att skriva äktenskapsförord.
3. Han måste gå med på att ta körkort.
Annars kommer det inte att funka.
Hampus har berättat att hans pappa har gett alla hans syskon ett hus eller en massa pengar när de gifte sig och att han förväntar sig detsamma. Pappan äger en tomt där han länge tänkt låta bygga ett hus. Det här har ingenting med girighet att göra, men säg att man skulle få ett hus, då har man ju visserligen utgifter men inte någon hyra och man kan också hyra ut en del till någon. Så det skulle lösa många ekonomiska problem och då kanske inte båda behöver jobba heltid. Men problemet är att Hampus kanske snackar skit…
Hur som helst, när jag så äntligen var framme och kom gående genom gången mot ankomsthallen smet jag in på toaletten och snyggade till mig lite. Sen några meter ut i gången stod han ju, skäggig och dan och tog tag i mig och kramade mig hårt. Jag kände direkt att han luktade av äckligt röka och jag vet inte varför jag blev lite besviken, jag borde ju väntat mig det. Men det blev jag. Att han var hög märkte jag också på sättet han betedde sig. När vi började gå såg jag hur mycket han haltade och jag tyckte så synd, så synd om honom. Min lilla, trasiga stackars Hampus!
När vi satt i bilen kände jag spänningen mellan oss. Det nästan kittlades! Vi höll handen och var bara några centimeter från varandra och det kändes som elektriska vågor som vibrerade mellan oss. Jag var så outsägligt trött att min kropp knappt ens fungerade. Som en bebis som ville lägga sig på marken och dreggla. Det tycktes nästan overkligt att vi skulle ha sex sen. Men hur skulle vi kunna hålla oss?
(Jag fortsätter att berätta mer i morgon.)
Jag har på sistone funderat lite över en artikel i Aftonbladet där de kommit fram till att killar tycker att det är okej om tjejen är otrogen med andra tjejer.
Det är någonting jag utnyttjat ibland när jag varit i ett långt förhållande. Ibland kan man ju bli sugen på att flörta eller vill att det ska hända något spännande fast man inte vill såra sin partner och då har jag kommit fram till att det här är en bra kompromiss. Dessutom vet man att när man hånglar med en tjej kommer hon förmodligen inte att förvänta sig sex sen och man behöver inte vara rädd att hon ska använda sin fysiska makt över en (ni kanske minns mitt inlägg nyligen om när jag blev utsatt för att en kille tvingade sig på mig och den rädslan sitter fortfarande i lite). De flesta av mina pojkvänner har inte brytt sig om att jag strular med tjejer. Bara Hampus är lite emot tanken och säger att han nog skulle bli svartsjuk.
Första gången jag hånglade med en tjej var jag 20 tror jag och sedan dess har jag fortsatt så fort jag fått chansen. Det är sådant som bara händer, jag letar inte aktivt efter sådana situationer utan de har en förmåga att uppstå av sig själva (eller ja, på initiativ av den andra tjejen då). Endast en gång har jag blivit riktigt attraherad av en tjej, en som stod i en affär och försökte sälja en gigantisk pryl till mig som jag till slut aldrig köpte. Men sedan tänkte jag på henne hela dagen. Jag har bara haft sex med en enda tjej men jag skulle gärna göra det igen!
Killar, vad tycker ni om era tjejer strular med andra tjejer? (Kan väl knappast kallas otrohet egentligen om det är okej?)
Nästa gång jag skriver här är jag hos Hampus och då börjar äventyret på nytt! Längtar!
Dagens Alla Hjärtans Dag-hälsning vill jag ge alla er som läser min sexblogg! Ni hjälper mig mer än ni tror med era snälla och välvilliga kommentarer. Jag hoppas ni vill fortsätta hänga med och läsa bloggen nu när jag snart ska hälsa på Hampus. För jag kommer att behöva er när jag är så långt hemifrån!
Om ni har någon älskling vid er sida, se till att göra den här dagen speciell för honom eller henne! Och har ni inte det så varför inte göra ett litet move på någon ni spanat in ett tag?
Kramar från Livs sexblogg! <3